KÉPZŐMŰVÉSZETI FILM KATEGÓRIA
ZSŰRI
M. Tóth Géza
Balázs Béla-díjas filmrendező, producer, a KEDD Kreatív Stúdió alapítója és vezetője, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektora. Az International Academy of Television Arts and Sciences tagja. 2007-ben a Maestro című animációs rövidfilmjét az Amerikai Filmakadémia a Legjobb Animációs Rövidfilm Oscar-díjára jelölte. Rendezőként és producerként több sikeres egyedi rövidfilmet (Ikarosz, Maestro, Ergo, Mama), színházi produkciót (XYZ, A csodálatos mandarin, A kékszakállú herceg vára, Máté-passió), gyermekfilmet (Bogyó és Babóca) és ismeretterjesztő filmet készített. Tevékenykedik az alkalmazott műfajokban is - csatornaazonosítók, reklámok, interaktív vagy internetre készülő produkciók -, valamint több gyermekkönyv illusztrátora. Alkotásai több mint 200 nemzetközi filmfesztiválon szerepeltek sikerrel, és közel 100 díjat nyertek. Oktatott tárgyai között szerepel a látványtervezés, látványelemzés és az animációs film története.
Richly Zsolt
Balázs Béla-díjas animációs filmrendező. Sopronban született festőművész - pedagógus családba. A szabad-rajziskolában Soproni Horváth József volt a mestere. 1966-ban diplomázott az Iparművészeti Főiskola animáció szakán egy József Attila vers adaptációval. A Pannónia Filmstúdióban 34 évig festett háttereket, készített rajzfilmjeimet, majd évekig vendégként a Kecskeméti Rajzfilmstúdióban rendezett. Utolsó munkája a Luther Márton életéről készült 10 részes sorozat. A filmkészítés mellett 1988-tól tanított a MOME-n, amelynek később címzetes egyetemi tanára lett. Fontosabb filmjei: A kockásfülű nyúl, Fabulák, Kormos István állatmesék (sorozatok), Indiában..., Szvit, Árgyélus királyfi, Molnár Anna, Kőműves Kelemen, Hommage a' Vajda Lajos (egyedi filmek), Háry János (egészestés Kodály Zoltán dalművére). Elismerések: Balázs Béla díj, Érdemes Művész, Kiváló Művész, "Művész tanár"cím.
SINKÓ ISTVÁN
Tanár, képzőművész, művészeti író. 1975-től 34 év át tanított általános iskolában illetve szakgimnáziumban, 12 évig a Képző-és Iparművészeti Szakgimnázium oktatója, a festő szakosztály vezetője. Az ELTE-n múzeumpedagógiát tanít, a MOME Tanárképző szakának mentortanára. 40 önálló kiállítása volt Magyarországon és külföldön (Németország, USA, Kanada, Belgium), munkái a legfontosabb hazai köz-és magángyűjteményekben szerepelnek. Művészetkritikai cikkei rendszeresen jelennek meg az Új Művészet, a Műértő, valamint az Élet és Irodalom hasábjain. Számos szakfolyóiratba publikál 2 könyve és 5 tanulmánya jelent meg művészetpedagógiai tárgykörben. A 90-es években, a Magyar Televízióban gyermekművészeti filmsorozatokat írt, szerkesztett és vezetett Szemadám György, Szunyoghy András és Kalmár István képzőművészekkel közösen (Múzeumosdi, Játéka, Rajzolni jó!)