Olivier Gerard jogot és irodalmat tanult, majd a ma FEMIS-ként ismert francia filmiskolában (IDHEC) kezdte filmes tanulmányait. Segédrendezőként olyan mesterekkel dolgozott, mint Orson Welles, Louis Malle, Philippe de Broca, Peter Yates, Jacques Deray és Jean-Paul Rappeneau. Robert Mazoyer mellett társrendezője a Les Gens de Mogador, Au Plaisir de Dieu, Les Poneys Sauvages című TV-sorozatoknak.
Televíziós rendezőként több, mint 40, jobbára fikciós műsort készített, például Lengyelországban Claire Boom angol színésznővel (aki Chaplin Rivaldafény c. filmjében játszott főszerepet), Japánban pedig Shimada Yoko-val (aki a Sógun c. film főszereplője volt).
Több regényt is írt, pl. Prions pour la Mort, Te retourne pas Handala!, Sanglots La Nuit,and lately Bienvenue dans l’Enfer des Hommes (kiadás előtt áll).
A közelmúltban egy színdarabot írt Paquita címmel.
Gárdonyi László mérnök, látványtervező, óraadó egyetemi oktató. Diplomáit a KTMF hídépítő és a BME szerkezetépítő mérnöki szakján szerezte. 1974-től a MAFILM-ben dolgozott gyakornokként, építészként, 1986-tól a Szcenikai főosztály vezetője, 1993-tól szakmai igazgató. 1996-tól 2006-ig a MAFILM Szcenika Kft. ügyvezető igazgatója.
Több tucat vizsgafilm díszlettervezését követően első játékfilmes munkája az Egészséges erotika volt 1985-ben. Ezt követően több mint félszáz hazai és külföldi film, illetve televíziós műsor díszlet- illetve látványtervezője volt.
Az EXPO 2000 Hannover Magyar Pavilonban rendezett kiállítás forgatókönyvírója és látványtervezője, a Pécs - Európa Kulturális Fővárosa 2010 megnyitójának látványtervezője.
1985-től a Színház- és Filmművészeti Főiskola, ’93-tól ’99-ig a Képzőművészeti Főiskola, jelenleg a Metropolitan Egyetem és a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Karának óraadó tanára.
Borbás István 1954-ben született Budapesten. Svédországban él és dolgozik, mint operatőr. Több mint 80 reklámfilmet fényképezett és rendezett.
Nagyjátékfilmes munkái közül kettőt Roy Anderssonnal készített: „A dalok a második emeletről" című film zsűri nagydíjat kapott Cannes-ban 2000-ben. Az „Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről" című film elnyerte az Arany Oroszlán díjat a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon 2014-ben.
Pályafutása során dolgozott Svédországban, Mongóliában, Észtországban, Dániában, Olaszországban és Franciaországban. Roy Andersson mellett dolgozott még Bo Wideberg, Simon Staho, Miriam Bäckström, Stig-Ake Nilsson, Fabio Galli, Jonas Dalhberg, Ilmar Taska és Surányi András rendezőkkel.
Szerkesztőként számos könyv készitésében vett részt, kiállitásokat rendezett, kampányok megtervezésében működött közre.